Zobacz wszystkie artykuły Zinfo

[xyz-ips snippet="reklama-plaska"]
Narodowe Święto Niepodległości w Sulikowie

W piątek 10 listopada w Sulikowie odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości upamiętniające wydarzenia z 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach zaborów odzyskała swoją suwerenność.

Wynajmij wirtualne biuro w Warszawie

Wirtualne biura cieszą się zainteresowaniem przedsiębiorców ze względu na prestiżowy wirtualny adres, ale też duże oszczędności. Prowadzenie biznesu w Stolicy przynosi szereg korzyści. Wirtualny adres w Warszawie pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

Rozmowy o sytuacji na granicy

Kontrole graniczne, przyczyna niedzielnych problemów komunikacyjnych nie tylko w Zgorzelcu, ale także innych miastach polsko-niemieckiego pogranicza, wciąż trwają.

Uczniowie z wizytą w zgorzeleckiej komendzie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu gościli u siebie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienna praca policjanta i jaki sprzęt jest wykorzystywany w służbie.

PIEŃSK – Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. między 5:12 a 5:20 złożono podpisy pod porozumieniem wyznaczającym na godzinę 11:00 koniec działań na froncie i tak oto dobiegła końca pierwsza wojna światowa. Data ta na mocy ustawy sejmowej z 1937 r. stała się dla Polaków Dniem Niepodległości, który do dziś traktujemy jako najważniejsze dla nas święto.

Dyżury aptek

Sprawdź, które apteki w Zgorzelcu będą miały dyżur podczas weekendu: (10.11.2023 r.- 12.11.2023 r.)