Wyeliminowani z ruchu

Dzielnicowi podczas nocnej służby wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch drogowych przestępców.

You are currently viewing Wyeliminowani z ruchu

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych bazach danych okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Ma on do odbycia karę 1 roku i 3 miesięcy więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu.

Dodatkowo badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierujący jest pod wpływem metamfetaminy. Samochód został przekazany innej osobie, a mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.

Po kilku godzinach patrolując miasto, dzielnicowi zauważyli bmw, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej, podczas której przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. W samochodzie pod nogami kierującego leżała butelka z whisky, a badanie alkomatem 22-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego wykazało, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu.

Teraz za popełnione przestępstwa obaj kierujący odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

 

[xyz-ips snippet=”reklama-plaska”]

 

Natomiast gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Pamiętajmy że narkotyki podobnie jak alkohol mają różny wpływ na zdolności psychomotoryczne człowieka. Zaburzają zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach, a tym samym na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem, co może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzań drogowych. Dlatego nigdy nie wsiadaj za kierownicą gdy nie jesteś trzeźwy.

kom. Agnieszka Goguł

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Olo

    Złapali ćpuna i złodzieja. A swoją drogą skoro za jazdę z zakazami prowadzenia auta grozi 5 lat pudła, no to gościu z pięcioma zakazami jest zagrożony dwudziestoma latami odsiadki Plus recydywa. I co na to sonT?…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]
Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]