Uczniowie z wizytą w zgorzeleckiej komendzie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu gościli u siebie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienna praca policjanta i jaki sprzęt jest wykorzystywany w służbie.

You are currently viewing Uczniowie z wizytą w zgorzeleckiej komendzie

Dzieci odwiedziły większość pomieszczeń znajdujących się w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Pomieszczenie dla osób zatrzymanych budziło ogromną ciekawość, a w pokoju Techników Kryminalistyki została przeprowadzona przez policjanta tej komórki prelekcja na temat zabezpieczania śladów. Na pamiątkę tego spotkania dzieci odbiły swoje linie papilarne. Mali goście odwiedzili także stanowisko dowodzenia zgorzeleckiej komendy oraz zostały im przypomniane numery alarmowe 997 oraz 112.

 

[xyz-ips snippet=”reklama-plaska”]

 

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze zarówno pieszo jak i rowerem, czy hulajnogą. Funkcjonariusze nie zapomnieli też aby przestrzec uczniów przed osobami obcymi i agresywnymi zwierzętami.

Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe i mogły usiąść za kierownica policyjnego radiowozu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Policjanci zgorzeleckiej komendy jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]
Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]