ZAWIDÓW – „Czyste Powietrze” w Gminie Zawidów – statystka

Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

You are currently viewing ZAWIDÓW – „Czyste Powietrze” w Gminie Zawidów – statystka

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Od 3 stycznia 2023 r. można składać wnioski o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze wg nowych zasad. Aktualna edycja tego programu podwyższa dotacje na panele fotowoltaiczne, wymianę źródła ciepła, czyli starego kotła na np. pompę ciepła lub nowoczesny kocioł.

 

[xyz-ips snippet=”reklama-plaska”]

 

Jak uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze 2023? Dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze możesz otrzymać po wypełnieniu wniosku, do którego dołącza się oświadczenia, na przykład o prawach własności danego budynku czy wysokości dochodów.

Stowarzyszenie Rozwoju Innowacyjności Energetycznej w Zgorzelcu we współpracy z Gminami prowadzi punkty konsultacyjno-informacyjne Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, w których można uzyskać informację na temat programu, złożyć wniosek o dofinansowanie oraz uzyskać pomoc w rozliczeniu inwestycji.

Dane o programie Czyste Powietrze – stan na 30.09.2023r.

Gmina Zawidów:

  • Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie – 87,
  • Liczba zawartych umów o dofinansowanie – 70,
  • Liczba zrealizowanych przedsięwzięć zakończonych – 44,
  • Kwota wypłaconej dotacji (zadania zakończone) – 620 522,11 zł.

GMINNY PUNKT KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Gmina Zawidów: w poniedziałki 9.00. – 17.00. w Ośrodku Kultury w Zawidowie.

Kontakt telefoniczny: 784 737 516

Źródło: zawidow.eu

Loading

Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]
Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]