Pięć lat programu „Czyste Powietrze”

Mija pięć lat od uruchomienia programu „Czyste Powietrze”, największej proekologicznej inicjatywy, która służy skutecznej walce ze smogiem oraz poprawie efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

You are currently viewing Pięć lat programu „Czyste Powietrze”

Z Programu „Czyste Powietrze” – z budżetem 103 mld zł na lata 2018-2029 – skorzystało już blisko 700 tys. beneficjentów w całym kraju, co daje blisko 18 mld zł na eko-inwestycje.

Od początku programu w województwie dolnośląskim ponad 34 tys. wnioskodawców zdecydowało się na udział w programie „Czyste Powietrze”. WFOŚiGW we Wrocławiu współpracując ze 144 gminami, podpisał już około 28 tys. umów na blisko 300 mln zł dofinansowania.

Z dofinansowania mogą korzystać właściciele domów jednorodzinnych. Wystarczy złożyć wniosek. Można to zrobić składając dokumenty przez Portal Beneficjenta, w biurach WFOŚiGW, w banku lub w urzędzie gminy. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zaprasza do współpracy.

Program „Czyste Powietrze”, pod nadzorem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, realizowany jest od września 2018 r. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wraz z szesnastoma funduszami wojewódzkimi (WFOŚiGW). Partnerami są wybrane banki (Kredyt Czyste Powietrze) oraz gminy, prowadzące w całej Polsce 2127 punktów konsultacyjno-informacyjnych programu „Czyste Powietrze” (86 % wszystkich gmin w Polsce).

Obecnie w programie „Czyste Powietrze” obowiązują trzy poziomy wsparcia uzależnione od wysokości dochodów. Na termomodernizację i nowe źródło ciepła można dostać nawet 136,2 tys. zł – w przypadku najwyższego poziomu dofinansowania. Zainteresowani mają do dyspozycji trzy ścieżki składania wniosków: przez internet na stronie gov.pl, w urzędzie (za pośrednictwem gmin lub wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej) oraz w wybranych bankach (Kredyt Czyste Powietrze).

 

[xyz-ips snippet=”reklama-plaska”]

 

Szczegółowe informacje dotyczące Programu „Czyste Powietrze” oraz pomoc przy złożeniu wniosku można uzyskać w punktach konsultacyjno-informacyjnych Programu „Czyste Powietrze”:

GMINNE PUNKTY KONSULTACYJNO-INFORMACYJNE PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

• Gmina Zawidów: w poniedziałki 9.00. – 17.00. w Ośrodku Kultury w Zawidowie

• Gmina Zgorzelec: w poniedziałki 9.00. – 17.00. w Urzędzie Gminy Zgorzelec

• Gmina Leśna: we wtorki 9.00. – 17.00. w Urzędzie Miejskim w Leśnej

• Miasto Zgorzelec: we wtorki 9.00. – 17.00. w Urzędzie Miasta Zgorzelec

• Gmina Sulików: w środy 9.00. – 17.00. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie

• Gmina Pieńsk: w czwartki 9.00. – 17.00. w Klubie Seniora w Pieńsku

• Gmina Platerówka: w czwartki 9.00. – 17.00. w Urzędzie Gminy Platerówka

• Gmina Węgliniec: w piątki 10.00. – 18.00. w Bibliotece Publicznej w Węglińcu

KONTAKT TELEFONICZNY: 784737516

Źródło: Stowarzyszenie Rozwoju Innowacyjności Energetycznej w Zgorzelcu

Loading

Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]
Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]