Nowe pojazdy w OSP Węgliniec!

W dniu 09.02.2023 roku odbyło się uroczyste przekazanie Ciężkiego Pojazdu Ratowniczo-Gaśniczego z Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu do jednostki OSP w Węglińcu.

You are currently viewing Nowe pojazdy w OSP Węgliniec!

Pojazd został przekazany nieodpłatnie w związku z naszym strategicznym położeniem na skraju powiatu, a także w związku z zagrożeniami jakie niesie za sobą obecność dużego węzła kolejowego i rozległych obszarów leśnych. Nie bez znaczenia jest także wzorowa współpraca naszego samorządu na czele z Panem Mariuszem Wieczorkiem, która opiera się na wzajemnym wsparciu w dziedzinie bezpieczeństwa Gminy Węgliniec i Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu.

Przekazania kluczyków i dokumentów pojazdu dokonali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Michał Pięta wraz z Komendatem Powiatowym PSP w Zgorzelcu bryg. Arturem Czułajewskim na ręce Zastępcy Burmistrza Pana Marcina Papli, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Marka Wawrzynka oraz Prezesa OSP Węgliniec dh Łukasza Pańków.

Zaraz po przekazaniu pojazdu w wyremontowanej części socjalnej remizy OSP Węgliniec odbyła się odprawa szkoleniowa dla Prezesów OSP z całego powiatu z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu mł. bryg. Michała Pięty.

[xyz-ips snippet=”reklama-plaska”]

W odprawie uczestniczyli również:

– Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, bryg. Artur Czułajewski,
– Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu, st. kpt. Grzegorz Fleszar,
– Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu, dh Waldemar Błauciak,
– Starosta Zgorzelecki, Pan Artur Bieliński,
– Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec, Pan Marcin Papla,
– funkcjonariusze KP PSP w Zgorzelcu,
– Prezesi/Wiceprezesi/Naczelnicy jednostek OSP powiatu zgorzeleckiego.

Warto tu dodać, że obecność Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w naszej remizie to ogromny zaszczyt, którego niektóre jednostki w swoich wieloletnich kartach historii jeszcze nie doświadczyły.

W części szkoleniowej spotkania, dokonano prezentacji wszystkich jednostek OSP powiatu zgorzeleckiego, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu omówił najważniejsze zagadnienia dot. funkcjonowania OSP w aspekcie obowiązującej od ponad roku ustawy o OSP, poruszono zagadnienia w zakresie bezpiecznego prowadzenia pojazdów pożarniczych oraz omówiono szereg zagadnień operacyjnych oraz organizacyjnych w OSP.

Odprawę zakończono dyskusją oraz wspólnym poczęstunkiem, przygotowanym przez jednostkę OSP Węgliniec.
Dzień wcześniej nasza jednostka odebrała także od wykonawcy Lekki Samochód Operacyjno- Rozpoznawczy na podwoziu Nissana Navara.
Pojazd został zakupiony wyłącznie ze środków własnych OSP pozyskanych ze sprzedaży pojazdu Iveco Daily.

Źródło: OSP Węgliniec

Loading

Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]
Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]