Kapsuła czasu – Sala Sportowa w Czerwonej Wodzie

Kapsuła czasu z Aktem erekcyjnym została dziś wmurowana. Sala Sportowa w Czerwonej Wodzie staje się faktem.

You are currently viewing Kapsuła czasu – Sala Sportowa w Czerwonej  Wodzie

Zaproszeni goście Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek , Senator RP Rafał Ślusarz, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Artur Bieliński, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek, Przewodniczący Rady Miejskiej Węgliniec Marek Wawrzynek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwonej Wodzie Lilla Ławniczak złożyli uroczyście podpisy pod Aktem erekcyjnym pod budowę Sali Sportowej w Czerwonej Wodzie. Następnie Kapsuła wraz z aktem i pamiątkami od uczniów została wmurowana.

„Dla przyszłych pokoleń- przeszłość ukryta w kapsule.”
Szkoła Podstawowa Czerwona Woda czekała 77 lat na tę decyzję!
Ta inwestycja jest jedną z największych w tej kadencji w Gminie Węgliniec. Wyniesie prawie 14 milionów zł. Dzisiaj cieszymy się z rozpoczęcia jej budowy. Będzie ona za kilkanaście miesięcy użytkiem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Już niebawem powstanie tu w pełni wyposażony niskoemisyjny obiekt o powierzchni zabudowy 1456 mkw z ogrzewaniem gazowym (powstanie kotłownia, która będzie ogrzewała również szkołę) wraz z instalacją fotowoltaiczną.

 

[xyz-ips snippet=”reklama-plaska”]

 

Będzie boisko do siatkówki, koszykówki, tenisa, piłki nożnej, piłki ręcznej, unihokeja a także ścianka wspinaczkowa. Po za samym obiektem głównym zostanie zbudowany nowy plac zabaw.

Pierwsze prace w terenie rozpoczną się już w okresie wakacyjnym.

Tak duża inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie pozyskane przez Gminę na ten cel środki: 7 995 639,00 zł z Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, budżet państwa – rezerwa ogólna 3 000 000,00, budżet gminy Węgliniec 2 854 361,00 zł.

Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom: Agnieszce Skonieczka Prezes Zarządu Mega Serwis, Burmistrzowi Miasta i Gminy Pieńsk Janowi Magdzie, Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechowi Dobrołowiczowi, Ksiedzu Proboszczowi Parafii w Ruszowie Arturowi Szumskiemu, Proboszczowi Parafii Prawosławnej w Zgorzelcu Markowi Bonifatiukowi, Radnym Gminy i Miasta Węgliniec, Dyrektorom Placówek Oświatowych i Kulturalnych, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Węgliniec Krzysztofowi Królowi,
Prezesowi Oddziału Powiatowego ZOSPR ZP w Zgorzelcu Waldemarowi Błauciakowi, Komendantowi Gminnego Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Węglińcu Januszowi Drosiowi, Prezesowi OSP Robertowi Koncurowi, Sołtysom Gminy Węgliniec, Przedstawicielom Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego „Secundo Fors” Sp. z o.o., uczniom, nauczycielom i pracownikom SP i. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie, mieszkańcom Czerwonej Wody i Gminy Węgliniec.

Źródło: Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu

Loading

Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]
Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]