BOGATYNIA – Drugi etap odbudowy Alei Żytawskiej

(7.11) W imieniu Gminy Bogatynia burmistrz Wojciech Dobrołowicz podpisał z Wykonawcą – FPUH „Ricardo” Ryszard Droszcz umowę na realizację zadania pn. „Odbudowa Alei Żytawskiej w Bogatyni – etap II”.

You are currently viewing BOGATYNIA – Drugi etap odbudowy Alei Żytawskiej

W ramach tej inwestycji zrealizowane zostaną: odbudowa ulicy, przebudowa muru oporowego rzeki Miedzianki, remont szaletu miejskiego zlokalizowanego w przyległym Parku im. Carla Augusta Preibischa, budowa przelewów burzowych z sieci kanalizacji ogólnospławnej i deszczowej.

Aleja Żytawska otrzyma nowe zagospodarowanie terenu w postaci jezdni i chodników z kostki kamiennej, stylizowanych słupów oświetleniowych i opraw LED, zieleni oraz małej architektury, która będzie nawiązywać wizualnie do istniejącej na odbudowanej już pierwszej części Alei Żytawskiej.

 

[xyz-ips snippet=”reklama-plaska”]

 

Wartość zadania wynosi 3.169.973,16 zł. Na realizację tej inwestycji Gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zgodnie z umową, odbudowa Alei Żytawskiej powinna zostać zakończona w terminie 180 dni kalendarzowych, licząc od dnia przekazania placu budowy.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]
Reklama [xyz-ips snippet="ad-singular"]