Jednym z etapów rekrutacji do Policji jest test sprawności fizycznej. Test ten polega na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Instruktorzy ze zgorzeleckiej komendy organizują spotkanie, podczas którego zademonstrują poprawność wykonywania ćwiczeń na torze oraz udzielą praktycznych porad i wskazówek. Aby zaliczyć test pozytywnie cały tor przeszkód należy pokonać w czasie nieprzekraczającym 1.41,0.
Zajęcia dzięki uprzejmości Dyrektora szkoły odbędą się 31 maja o godzinie 18:00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu przy ul. Francuskiej 6.
Wszystkich zainteresowanych Policja serdecznie zaprasza.
Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z funkcjonariuszem dzwoniąc pod numer 47 87 322 14 lub 47 87 323 06.
Policja przypomina również o możliwości skorzystania z zajęć przygotowujących do testu sprawności fizycznej, które prowadzone są przez instruktorów Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Zajęcia odbywają się we Wrocławiu w Szkole Tenisa „AS” przy ul. Kozanowskiej 69 we wtorki w godzinach 11.30-13.00 i w piątki w godzinach 12.30-14.00.
Udział w zajęciach jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszego umawiania się.
Opis ćwiczeń w teście sprawności fizycznej do Policji:
1. Okrążanie stojaków
Leżenie przodem, na komendę GOTÓW kandydat musi leżeć nieruchomo, ręce wzdłuż ciała. Na komendę START kandydat startuje. Pierwszym ćwiczeniem jest okrążenie dwóch stojaków: pierwszego z prawej strony, drugiego z lewej. Nie wolno przenieść ręki nad stojakiem, przytrzymać się bądź przewrócić stojak.
2. Przewroty na materacu
Następnie na 3 materacach wykonuje się przewroty: pierwszy przewrót w przód, drugi po obróceniu się o 180st. w tył, trzeci znowu w przód.
3. Przenoszenie manekina
Przeniesienie manekina ważącego 28kg – kandydat łapie manekina w dowolny sposób, przenosi go na odległość 5m, okrążając stojak wraca z manekinem i odkłada go na materac. Nie wolno manekina rzucić.
4. Przeskoki nad płotkami lekkoatletycznymi
Przejście nad 4 płotkami gimnastycznymi o wysokości 76cm. Zabronione jest przytrzymanie ręką płotka lekkoatletycznego, przewrócenie go lub przemieszczenie którejkolwiek część ciała obok płotka, poniżej jego górnej krawędzi.
5. Rzuty piłkami lekarskimi
Po dobiegnięciu do wyznaczonej linii kandydat wykonuje 5 rzutów piłkami lekarskimi o masie 3kg. Każdy rzut wykonywany oburącz zza głowy na odległość co najmniej 5m. Dotknięcie lub przekroczenie linii w trakcie i po wykonaniu rzutu lub nieosiągnięcie wymaganej odległości skutkuje niezaliczeniem rzutu, można prosić o jedną dodatkową próbę.
6. Brzuszki z piłką lekarską
Leżenie tyłem na materacu, z nogami ugiętymi w stawach kolanowych pod dowolnym kątem i stopami zaczepionymi pod dowolnym szczeblem drabinki. Trzymając piłkę lekarską o masie 2kg na wyciągniętych rękach nad głową (piłka dotyka materaca) należy wykonać 10 brzuszków tak, by piłka dotykała na przemian materaca za głową i szczebla drabinki.
7. Pokonanie górą skrzyń gimnastycznych
Pokonanie dowolną techniką 4 skrzyń gimnastycznych, nie wolno ich przewrócić, należy pokonać je ponad górną krawędzią.
8. Bieg wahadłowy
Należy przebiec 10 razy dystans 5 metrów – dobiegając do linii należy przekroczyć ją obiema stopami i wrócić nie dotykając rękoma podłoża, tak 10 razy. Po przekroczeniu linii po raz 10 następuje zatrzymanie stopera, koniec egzaminu.
Tor jest taki sam dla kobiet i mężczyzn. Aby go zaliczyć należy mieć czas niższy niż 1 min 41 sek oraz nie popełnić błędów technicznych.
kom. Agnieszka Goguł
Źródło: KPP Zgorzelec
za duże wymagania,nie dam rady