Działania prowadzone przez policjantów będą miały charakter zarówno pomiarów statystycznych, w tym wykonywanych w sposób „kaskadowy” z częstą zmianą punktów pomiaru, jak i dynamicznych z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów. Będą miały one miejsce przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń, a ich natężenie będzie uzależnione od ilości naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierowców.
[xyz-ips snippet=”reklama-plaska”]
Akcja ma na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych i obowiązujących przepisów, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.
Funkcjonariusze podczas tego typu działań wykonują czynności w taki sposób, aby wyrabiać u kierowców przeświadczenie, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu – nieuchronna.
Podczas poprzednich działań „Prędkość” dolnośląscy policjanci dokonali kontroli niemal 3 tysięcy pojazdów, spośród których, aż prawie 2 tysiące kierujących nie stosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości.
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu
Zapraszamy panów policjantów na Powstańców Śl. – ograniczenie do 40, szkoła, przedszkole a średnia prędkość z rana to tak 70. Wieczorem 90 i więcej, często dużo wiecej. Rzeka kasy tędy jedzie.