Dzień Otwartych Drzwi to świetna okazja, by obejrzeć szkołę, porozmawiać z uczniami, poznać kadrę, ale też zadać pytania i uzyskać odpowiedzi, które ułatwią podjęcie decyzji.
Jak wygląda nauka w saksońskiej szkole? Jakie są zalety zdobywania wykształcenia po drugiej stronie granicy? Kto może starać się o przyjęcie do dwunarodowego-dwujęzycznego polsko-niemieckiego profilu kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać już styczniu, podczas Dnia Otwartych Drzwi:
- wirtualnych, które rozpoczęły się 4 stycznia i polegają na obszernej prezentacji oferty szkoły na jej stronie głównej
- rzeczywistych, które odbędą się 25 stycznia, w budynku Anne, gdzie w godzinach od 16.00 do 18.00, na gości zainteresowanych informacjami o ofercie kształcenia w Augustum Annen Gymnasium oraz rozmową o warunkach, możliwościach i zaletach edukacji w tej szkole, czekać będą: dyrekcja szkoły, koordynatorki profilu dwunarodowego, nauczyciele przedmiotów, doradcy zawodowi i asystenci społeczni. O godzinie 16.30 w sali 22 na drugim piętrze odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców z Polski, zainteresowanych dalszą edukacją dziecka w AAG.
Dzień Otwartych Dni to także szansa na spotkanie z maturzystami, którzy tego popołudnia będą sprzedawać ciasto, herbatę i kawę, aby odwiedzający szkołę mogli wzmocnić siły.
Cieszymy się na spotkanie z Państwem – dyrekcja szkoły oraz nauczyciele Augustum-Annen-Gymnasium.
Dwunarodowo-dwujęzyczny polsko-niemiecki profil kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz funkcjonuje już od roku 2002 i jest jedyną tego typu ofertą edukacyjną na skalę Polski i Niemiec. W klasach 5. i 6. uczniowie z obu krajów poznają język sąsiada w swoich krajach ojczystych, a od klasy 7 rozpoczynają wspólną naukę w klasie dwunarodowej w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz. Młodzi ludzie uczą się nie tylko języka, lecz poznają historię, kulturę i obyczaje kraju sąsiada, dzięki czemu znikają wzajemne uprzedzenia, a uczniowie zdobywają kompetencje międzykulturowe, co w przyszłości zapewnia im lepsze szanse na ryku pracy również daleko poza regionem przygranicznym.
Źródło: zgorzelec.eu